Župa požiadala VšZP o zazmluvnenie zdravotníckych zariadení v Hlohovci a Senici

Publikované: 02.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
Uzatvorenie zmlúv so spomínanými zariadeniami je z hľadiska poskytovania zdravotnej starostlivosti veľmi dôležité a župa urobí všetko preto, aby zamietnuté žiadosti boli prehodnotené s kladným výsledkom pre pacientov v kraji.  

„Zdravotníctvo musí byť v aktuálnej situácii prioritou. Pri tvorbe zdravotníckej politiky je župa aktívna a v rámci svojich možností do nej aj zapája. Robíme maximum preto, aby niektoré výkony zdravotníckych zariadení v Hlohovci a Senici neostali bez zmluvy s VšZP. Osobným listom som sa obrátil na generálneho riaditeľa, aby tieto rozhodnutia boli prehodnotené,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Mestská poliklinika Hlohovec, s.r.o., pripravuje otvoriť dve nové poschodia, na ktorých bude prevádzkovať paliatívnu starostlivosť, starostlivosť o dlhodobo chorých a domov ošetrovateľskej starostlivosti. Ide o lôžkovú starostlivosť v odboroch, ktorých kapacita je podľa Ministerstva zdravotníctva SR kriticky poddimenzovaná. Navyše poliklinika plánuje prevádzkovať ambulantnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, ako aj agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Pacientom bude ponúkať nadväzujúcu post-hospitalizačnú starostlivosť personálom, ktorý v priebehu hospitalizácie s pacientami rehabilitoval.

Senický stacionár denne ošetrí 35 pacientov, u ktorých nie je nevyhnutná hospitalizácia a ich zdravotné problémy je možné riešiť napríklad infúznou liečbou. Títo pacienti však často nemajú finančné kapacity, aby si hradili infúznu terapiu z vlastných zdrojov. 

V stacionári poskytuje zdravotnú starostlivosť lekárka, ktorá má dlhoročné skúsenosti aj v odbore anestéziológie a intenzívnej medicíny. Stacionár tiež úzko spolupracuje s inými odbornými ambulanciami. Okresné mesto Senica nemá nemocnicu a pacienti s vážnejšími diagnózami musia často dochádzať do Skalice alebo Myjavy.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW