Župa pripravuje verejné obstarávanie na výstavbu cyklotrasy medzi Jaslovskými Bohunicami a atómovou elektrárňou

Trnavský samosprávny kraj vyhlási verejnú súťaž na zhotoviteľa cyklotrasy, ktorá spojí obec Jaslovské Bohunice s tamojšou atómovou elektrárňou. Úsek bude mať dĺžku 1,9 kilometra a šírku 2,5 metra. Povedie popri ceste III/1311, a jeho súčasťou bude aj cyklolávka ponad potok Blava.

„V tejto trase vidíme veľký potenciál vzhľadom na veľký počet dochádzajúcich za prácou k jednému z najväčších zamestnávateľov v regióne. Chceme, aby bolo komfortnejšie a najmä bezpečnejšie. Preto sme navrhli riešenie, v ktorom je trasa oddelená od frekventovanej cesty,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V prípravnej fáze sa na projekte podieľala popri trnavskej župe aj obec Jaslovské Bohunice a Slovenské elektrárne. Tri subjekty uzatvorili v apríli 2022 memorandum o spolupráci.

Podľa cyklokoordinátorky Trnavského kraja Silvie Szokolovej, „návratnosť investície potvrdzujú aj dáta zozbierané v rámci prípravy unikátnej Štúdie rozvoja cyklistickej dopravy v Trnavskom kraji. V druhej etape je perspektívne postaviť cyklotrasu medzi Jaslovskými Bohunicami a Malženicami. Následne sa dá uvažovať o spojení Malženíc s Trnavou.“

Na základe záverov unikátnej dátovej Štúdie rozvoja cyklistickej dopravy v Trnavskom kraji, ktorú pripravila Cyklokoalícia, sa trnavská župa zameriava na výstavbu cyklistickej infraštruktúry v blízkosti sídiel. Práve tam má rozvoj nemotorového a ekologického spôsobu dopravy najväčší ekonomický a najmä spoločenský úžitok. V tejto súvislosti spolufinancuje výstavbu trasy medzi Bohdanovcami nad Trnavou a Špačincami, predstavila trasovanie 11-kilometrov dlhého úseku medzi Bolerázom a Smolenicami pripravuje aj spojenie Trnavy, Hrnčiaroviec a Zelenča novou cyklotrasou.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW