Župa rozšíri na Záhorí službu autobusu na zavolanie

Publikované: 03.12.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

„Obec Koválovec bola prvou v skalickom okrese, kde sme umožnili ľuďom využívať službu autobusu na zavolanie. Cestujúci si ju veľmi pochvaľujú, a tak sme sa rozhodli rozšíriť jej dostupnosť aj na pracovné dni. Teší ma, že sme našli riešenie, ako sprístupniť prímestskú autobusovú dopravu aj pre obyvateľov odľahlejších lokalít. V prípade cesty do práce, školy alebo na návštevu u lekára už viac nemusia byť odkázaní na auto. V ďalšom rozširovaní tohto benefitu pre obyvateľov župy plánujeme pokračovať,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Dopravu z alebo do obce Koválovec je možné objednať s predstihom 24 hodín, najneskôr však jednu hodinu pred jej uskutočnením. Cestujúci v telefonáte uvedie dátum, čas alebo číslo spoja, ako aj názov nástupnej zastávky. V cestovných poriadkoch sú autobusy na zavolanie označené symbolom „????“. Všetky informácie o spôsobe a podmienkach objednávania služby sú dostupné na webových stránkach dopravcu SKAND Skalica.

„Autobus na zavolanie“ funguje od septembra 2019. Pilotne bol spustený v obciach senického okresu Prietrž a Rovensko. Za prvý rok fungovania ho využilo takmer 1 400 cestujúcich. Od septembra tohto roka bol projekt rozšírený aj do Šaštína-Stráží a obce Čáry. V hlohovskom okrese mala služba premiéru v Tekolďanoch a pribudol aj spomínaný Koválovec v skalickom okrese.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW