Župa rozšírila kapacitu svojich troch veľkokapacitných očkovacích centier

Publikované: 12.03.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa cez víkend 13. a 14. marca 2021 pokračuje v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, ktoré sa nachádzajú v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave. V spolupráci s ambulantným personálom v nich bude prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších približne deväť tisíc ľudí. Počas troch predchádzajúcich víkendov župa zaočkovala viac ako 10 tisíc záujemcov.

„Už štvrtý víkend po sebe organizujeme očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách trnavskej župy. Okrem Trnavy očkujeme aj v Dunajskej Strede a Skalici, teda v spádových oblastiach. Doteraz sme zaočkovali vyše 10 tisíc ľudí. Teraz takýto počet zaočkujeme za jeden víkend. Pôjde o ľudí vo veku 60 až 70 rokov, pre ktorých je podľa najnovších štúdií vakcína of firmy AstraZeneca rovnako bezpečná a účinná ako pre mladšie vekové kategórie ľudí,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Konzultácie a samotné podávanie vakcín v župných očkovacích centrách je v réžií ambulantných lekárov a zdravotných sestier, s ktorými župa spolupracuje s cieľom odbremeniť nemocničný personál. S administráciou a pozorovaním už zaočkovaných pomáhajú pedagógovia a študenti župných stredných zdravotníckych škôl.

Župné veľkokapacitné očkovacie centrá budú otvorené v sobotu aj v nedeľu medzi 8:00 a 18:00. Ich adresy sú:
Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským, Námestie sv. Štefana 1533/3, 929 01 Dunajská Streda,
Stredná zdravotnícka škola, Lichardova 1, 909 01 Skalica, očkovanie prebieha v telocvični na Jatočnej 2046, 909 01 Skalica,
Stredná zdravotnícka škola, Daxnerova 6, 917 92 Trnava.

„Všetkých prosíme o príchod do očkovacieho centra maximálne päť minút pred časom uvedeným v SMS správach. Vakcín je dosť pre všetkých prihlásených a centrá budú otvorené od 8. do 18. hodiny. Nemá zmysel, aby ľudia prichádzali hoci aj s dvojhodinovým predstihom a čakali. To vytvára zbytočný tlak na lekárov, sestry a personál centra,“ dodal župan Viskupič.

Po prihlásení sa cez centrálny elektronický formulár príde záujemcom potvrdzujúca SMS správa s presným časom plánovaného očkovania. V prípade prijatia druhej SMS od Národného centra zdravotníckych informácií platí nový termín očkovania. Pre zachovanie plynulého chodu centra župa prosí registrovaných záujemcov, aby tento čas dodržiavali a do centier prichádzali maximálne päť minút pred stanoveným časom očkovania.

„Dodržiavanie rozstupov a reguláciu radov priamo na mieste budú mať na starosti zamestnanci župy, ako aj štátni a mestskí policajti. Robíme všetko preto, aby sme zabezpečili plynulosť chodu centra. Postupne budeme skúšať niekoľko možností, ako ľudí dôslednejšie organizovať. Uvažujeme napríklad o forme viditeľných poradových lístkov, ktoré budú rozdávané priamo na mieste, či o rozdelenie radu na sektory,“ avizoval Jozef Viskupič.

Na návštevu očkovacieho centra si je potrebné priniesť občiansky preukaz, preukaz poistenca. Župa na svojej webstránke zverejnila dotazníky, ktoré si záujemcovia môžu doma vytlačiť a vyplniť, čo prispeje k skráteniu čakacích dôb. Informácie o očkovaní a mapy očkovacích centier sú dostupné aj na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW