Župa rozšírila parkovisko pri Strednej zdravotníckej škole v Trnave

Publikované: 12.04.2022/ Aktualizované: 29.04.2022

Od utorka 12. apríla 2022 je v areáli Strednej zdravotníckej škole v Trnave k dispozícii zmodernizované parkovisko. K pôvodným deviatim pribudlo 29 nových parkovacích miest, ktoré sú určené najmä pre zamestnancov školy. Trnavský samosprávny kraj, zriaďovateľ školy a do úprav investoval 113-tisíc eur.

„Kapacita parkoviska už nebola dostatočná. Po renovácií starého a vybudovaní nového parkoviska je tu celkovo 38 parkovacích miest. Pri príprave projektu sme mysleli aj na hendikepované osoby, pre ktoré sme vyčlenili dve miesta. Vjazd na parkovisko je z Nobelovej ulice, teda odľahčí dopravu v okolitých uliciach ako Vančurova a Daxnerova,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Miesta budú využívať pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci školy. Parkovacie karty im umožnia vstup cez automatickú závoru. Okrem parkoviska župa zmodernizovala prístupovú komunikáciu ku škole a povrch z liateho asfaltu nahradila nová vrstva z asfaltobetónu. V strednej časti nového parkoviska pribudli aj tri ostrovčeky na zeleň.

V areáli školy župa zriadila v roku 2021 mobilné odberové miesto na antigénové testovanie proti ochoreniu Covid-19, kde sa otestovalo 24-tisíc ľudí. V tomto roku v priestoroch Strednej zdravotníckej školy v Trnave župa očkovala obyvateľov proti ochoreniu Covid-19. V prvom veľkokapacitnom očkovacom centre bolo podaných viac ako 77-tisíc vakcín. Koncom júna bola činnosť tohto centra ukončená a očkovanie pokračovalo na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Trnave.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW