Župa rozvíja športovú infraštruktúru aj na Záhorí. Začala s výstavbou multifunkčného ihriska v Holíči a športovej haly v Senici

Trnavský samosprávny kraj pokračuje v skvalitňovaní a rozvoji športovej infraštruktúry pri stredných školách na území kraja, ktorých je zriaďovateľom. Župa aktuálne začala s výstavbou novej športovej haly pri Strednej odbornej školy podnikania v remeslách a službách v Senici, a zároveň pokračuje s výstavbou nového multifunkčného ihriska pri Spojenej škole v Holíči. Náklady stavebných prác projektov na rozšírenie športovej infraštruktúry pri stredných školách na Záhorí budú vo výške viac ako 2 milióny eur.

„Snahou Trnavskej župy je zabezpečiť rozvoj športovej infraštruktúry pre študentov našich stredných škôl aj širokej verejnosti, a to vo všetkých okresoch kraja. Aktuálne sme začali s výstavbou novej športovej haly pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách v Senici. Na Záhorí aktuálne pokračujeme aj v budovaní moderného multifunkčného ihriska pri Spojenej škole v Holíči, ktoré bude určené pre futbal, tenis a volejbal. K športovisku bude vybudovaný nový prístup a jeho okolie upravené. Okrem toho na škole kompletne zrekonštruujeme aj kotolňu a tiež nainštalujeme centrálne riadený bezdrôtový systém zónovej regulácie vykurovania,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Navrhovaná novostavba telocvične pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách v Senici bude pozostávať z dvoch konštrukčných blokov, a to z murovanej časti zázemia a oceľovej haly športovej plochy. V cvičiacej miestnosti telocvične je navrhnuté basketbalové, volejbalové a tenisové ihrisko. Samostatný objekt bude energeticky úsporný a na budove bude umiestnená fotovoltaika a realizované budú aj vodozádržné opatrenia. Predpokladaná hodnota zákazky je takmer 1,9 milióna eur, pričom kraj získal príspevok vo výške 1,1 milióna eur z Fondu na podporu športu.

„Teším sa, že Trnavská župa modernizuje a buduje športovú infraštruktúru aj na Záhorí. Pripravovaná hala v Senici bude podobného charakteru ako zámer výstavby hádzanárskej haly, ktorý sme nedávno predstavili v Dunajskej Strede. Aj to je potvrdením regionálnej spravodlivosti v rozvoji školstva, v tomto prípade konkrétne oblasti športu. Okrem toho máme v pláne na budúci rok začať aj s prístavbou telocvične pri Strednej zdravotníckej škole v Skalici. Som rada, že pokračujeme v realizácii potrebných projektov,“ dodala trnavská vicežupanka Veronika Buc s tým, že kraj tento rok zrekonštruoval aj športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici a minulý rok postavil úplne novú telocvičňu v Gbeloch.

Nové športovisko pri Spojenej škole v Holíči bude mať trvácny a ekologický umelý povrch, pričom sa buduje priamo v areáli školy. Ihrisko bude mať pevné mantinely s ochrannou sieťou a dve bránkoviská. Vybudovaný bude aj nový prístupový chodník a upravené okolie ihriska. Súčasťou projektu je aj dodávka a montáž športových doplnkov a výbavy športovísk. Celková suma na výstavbu športoviska je takmer 210-tisíc eur, ktorú vyčlenil kraj zo svojho rozpočtu.

Okrem toho chce kraj tiež realizovať prístavbu telocvične pri Strednej zdravotníckej škole v Skalici. Aktuálne bola dokončená projektová dokumentácia a vydané stavebné povolenie. So stavebnými prácami plánuje župa začať začiatkom budúceho roka.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW