Župa s hokejovým zväzom pripravia projekt pre mládež

Publikované: 03.06.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

3. 6. 2019 – Trnavská župa pripraví v rámci reštartu športu Koncepciu rozvoja práce s mládežou, ktorej úlohou je prepojenie športovej prípravy so vzdelávaním a aktívnym životným štýlom. Pilotným športom v rámci tohto projektu bude hokej, časom sa rozšíri aj na ostatné športy.

„Ambíciou programu pod názvom „Hokej región Trnava" je vrátiť mládež na ihriská, aby bola lepšie pripravená na zdravý spôsob života. A práve šport je ideálny nástroj," povedal trnavský vizežupan pre oblasť športu Marek Neštický. 

Okrem trnavskej župy budú v úvode súčasťou projektu aj všetky hokejové kluby na území kraja. V ďalších fázach programu by mali fungovať hokejové akadémie, korčuliarsky program na základných školách, kde budú fungovať aj vyškolení ambasádori, ktorí absolvujú vzdelávacie kurzy so špičkovými odborníkmi v práci s deťmi a mládežou.
Spoločným cieľom je, aby každé dieťa malo šancu stať sa raz významnou osobnosťou a byť uznávaným odborníkom alebo aj majstrom sveta. Výsledkom majú byť mladí vzdelaní a aktívni ľudia 21. storočia pripravení do života dospelého človeka.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW