Župa spúšťa očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19

Publikované: 21.10.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Promptne reagujeme na vývoj epidemiologickej situácie v Trnavskom kraji. V dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave ponúkneme naozaj široké možnosti očkovania proti ochoreniu Covid-19. Podávať budeme prvé, druhé aj tretie dávky vakcín. Želám si, aby ľudia využili tieto možnosti a nehazardovali so svojím ako aj zdravým svojich blízkych, kolegov aj širšej komunity,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V Dunajskej  Strede a Trnave bude župa očkovať vakcínami od Pfizer/BioNTech. Jej prvú alebo druhú dávku dostanú záujemcovia s vekom 12 a viac rokov aj bez predchádzajúcej registrácie. V prípade neplnoletých záujemcov o vakcínu je potrebné prísť v sprievode zákonného zástupcu. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre bude zabezpečený pediater.

Treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech budú zaočkovaní len tí, ktorí dostali SMS správu z Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) alebo ľudia na základe výmenného lístka od odvodného lekára, ktorý o možnosti očkovania rozhodol. Ide predovšetkým o ľudí s oslabenou imunitou. Rovnako bude treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech zaočkovaný aj zdravotnícky personál, a to aj bez predchádzajúcej registrácie. Potrebné je doniesť si so sebou potvrdenie o podaní druhej dávky vakcíny.

Vo VKOC v Trnave bude pre registrovaných aj neregistrovaných plnoletých záujemcov k dispozícii aj jednodávková vakcína Janssen (Johnson & Johnson).
 

V Trnave bude očkovanie prebiehať v sobotu 23.10.2021 od 8:00 do 18:00 a v Dunajskej Strede od 8:00 do 16:00 hod.

Je potrebné priniesť si so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky. Neplnoletí záujemcovia o očkovanie musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj na podanie druhej či tretej dávky vakcíny.

Všetky potrebné tlačivá a dokumenty nájdete na web stránke ministerstva zdravotníctva.


Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW