Župa spustila verejné obstarávanie na rekonštrukciu cesty v Dolných Orešanoch

Trnavský samosprávny kraj uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok vo výške 4,1 milióna eur na rekonštrukciu cesty II. triedy II/502 pri Dolných Orešanoch. Aktuálne župa vyhlásila verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavebných prác.

„Naplno využívame dobiehajúce programové obdobie. Od začiatku tohto roka sme získali už 14,4 milióna eur z eurofondov. V ostatných mesiacoch sme boli úspešní s tromi projektami na rekonštrukciu regionálnych ciest a mostov v celkovej výške 11,5 milióna eur. Z toho 4,1 milióna eur použijeme na modernizáciu 5,7-kilometra dlhého úseku pri Dolných Orešanoch, ktorý už je v zlom stave. So začiatkom realizácie stavebných prác začneme po kontrole verejného obstarávania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Celková výška oprávnených výdavkov predstavuje 4,3 milióna eur. Z toho 217-tisíc eur tvorí povinné päťpercentné spolufinancovanie kraja. Rekonštrukciou a modernizáciou cesty sa majú odstrániť kvalitatívne nedostatky cesty tak, aby sa zlepšili jej parametre. Obnovou tiež prejde vodorovné a zvislé dopravné značenie a nainštalované budú prvky pasívnej bezpečnosti. Súčasne sa obnovia aj chodníky, pričom na niektorých miestach vzniknú nové. V obci budú upravené aj autobusové zastávky prvkami pre nevidiacich a slabozrakých.

Eurofondový projekt na realizáciu tohto zámeru pripravilo v roku 2017 predchádzajúce vedenie župy v rámci spoločného verejného obstarávania s inými krajmi. Vykazoval však nedostatky a bol nerealizovateľný. Muselo tak byť upravené problematické majetkovo-právne vysporiadanie. Aktualizovaná bola aj projektová dokumentácia. Aktuálne vedenie župy projekt opätovne predložilo a uspelo so žiadosťou o príspevok z eurofondov.

Župa v ostatných týždňoch uspela aj so žiadosťou o eurofondový príspevok na komplexnú rekonštrukciu mosta ponad Váh v Hlohovci vo výške 5,3 milióna eur, ako aj na modernizáciu cesty II. triedy pri Šoporni vrátane mosta cez potok Jarčie v objeme 2,1 milióna eur. Kým na hlohoveckom moste sa už pracuje, so začiatkom prác v Šoporni sa počíta na jeseň. Súčasne sa pripravuje obchádzková trasa vrátane dočasného premostenia.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW