Župa v sobotu zaočkovala takmer 4.500 ľudí v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, dve z nich mali premiéru

Publikované: 06.03.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa v sobotu 6. marca 2021 pokračuje v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 už v troch veľkokapacitných očkovacích centrách. Premiéru mali centrá v Dunajskej Strede a Skalici, v Trnave sa očkovalo po tretíkrát. V spolupráci s ambulantným personálom v nich bolo prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších 4.420 ľudí. V Trnave to bolo 2.070, v Dunajskej Strede 1.270 a v Skalici 1.080 záujemcov.

„Takto pred rokom sme začali bojovať proti ochoreniu Covid-19 aj na Slovensku. Považujem za malý zázrak, že vďaka spolupráci vedcov máme v ruke nástroj na zvládnutie pandémie v podobe účinných a bezpečných vakcín. Symbolicky v tento deň sme očkovanie spustili v dvoch našich spádových regiónoch a zaočkovali ďalších takmer 4.500 ľudí. Veľkokapacitné očkovacie centrá sme premiérovo otvorili v Dunajskej Strede a v Skalici. To v Trnave funguje už tretí týždeň. V závislosti od počtu dostupných vakcín sme pripravení zriaďovať ďalšie centrá a očkovanie umožniť všetkým obyvateľom,“ informoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Konzultácie a samotné podávanie vakcín v župných očkovacích centrách je v réžií ambulantných lekárov a zdravotných sestier, s ktorými župa spolupracuje s cieľom odbremeniť nemocničný personál. S administráciou a pozorovaním už zaočkovaných pomáhajú pedagógovia a študenti župných stredných zdravotníckych škôl.

„Veľmi ma teší vysoký záujem o očkovanie, ktoré je bezplatné a dobrovoľné. Považujeme ho za jedinú cestu za začarovaného kruhu. Dobrou správou je, že sa dodávky vakcín od firmy AstraZeneca, ktorými aktuálne očkujeme v našich centrách, majú výrazne zvýšiť na prelome marca a apríla. Vítam, že ministerstvo zdravotníctva už na budúci týždeň umožní prihlásiť sa na očkovanie širšiemu okruhu ľudí podľa veku tak, ako sme dlhodobo presadzovali. Zjednodušene povedané, obyvateľov do 70 rokov teda budú očkovať župy a nad 70 rokov nemocnice a polikliniky,“ doplnil župan Viskupič.

Ambulantní lekári a sestry so záujmom o pôsobenie v župných veľkokapacitných očkovacích centrách sa môžu prihlasovať na pomocsockovanim@trnava-vuc.sk s uvedením svojho mena, priezviska, obchodného mena, telefónneho čísla, e-mailovej adresy a okresu, v ktorom pôsobia.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW