Župa venovala výstroje pre mladých hokejistov

Publikované: 07.12.2018 | Naposledy aktualizované 21.02.2022

7. 12. 2018 – Trnavský samosprávny kraj sa rozhodol podporiť mladé hokejové talenty a spolu s bývalým reprezentačným brankárom, majstrom sveta z roku 2002 Jánom Lašákom venovali desať hokejových výstrojov do štyroch klubov v rámci župy – do Trnavy, Senice, Skalice a Piešťan.

„Spolu s Janom Lašákom by sme radi pomohli všetkým hokejovým klubom v našom kraji.  Chceli sme pokryť práve citlivé kategórie, kedy sa deti rozhodujú či budú hráči alebo brankári, a toto im môže pomôcť. Jeden výstroj je v hodnote zhruba 750 € a župa na túto sumu prispela polovicou," povedal župan Jozef Viskupič, ktorý bol osobne chlapcom výstroje odovzdať priamo na štadiónoch v Senici a v Trnave.

Mladých hokejistov potešilo okrem nových hokejok, betónov či lapačiek aj to, že medzi nich prišiel ich brankársky vzor Ján Lašák, „Teší, že som našiel pochopenie u niektorých županov a podarila sa zorganizovať takáto akcia. Takýmto spôsobom sa snažíme pomáhať deťom a ich rodičom, lebo brankársky výstroj je veľká položka. Verím, že keď budú tieto veci dostupnejšie, podarí sa nám prilákať viac detí k hokeju. Sú regióny, kde je problém investovať niekoľko stovák do výstroja, ale všade môže byť skrytý talent."

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram