Župa vyhlásila dotačnú výzvu na vybudovanie cyklistickej infraštruktúry aj na podporu organizácií pomáhajúcich utečencom z Ukrajiny

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu na rozvoj regiónov, budovanie cyklistickej infraštruktúry a podporu organizácií, ktoré sa starajú o utečencov z Ukrajiny. Na tieto verejnoprospešné účely vyčlenil 280-tisíc eur z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Elektronický zber žiadostí prebieha do 5. augusta 2022.

„V priebehu roka sme sa rozhodli podporiť ďalšie projekty miest a organizácií, ktoré zlepšujú podmienky na život v našom kraji. Tentokrát sa zameriame na podporu výstavby prístreškov a stojanov na bicykle v areáloch základných a stredných škôl. O dotáciu sa môžu uchádzať aj organizácie, ktoré pomáhajú ťažko skúšaným utečencom pred ruskou agresiou na Ukrajine,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Oprávnenými žiadateľmi o dotáciu sú mestá a obce na území kraja, ale aj právnické a fyzické osoby, ktoré majú trvalý pobyt v Trnavskom kraji, respektíve vykonávajú činnosť na jeho území. Spolufinancovanie projektu z vlastných alebo z iných zdrojov žiadateľa je stanovené na minimálne 10 % z celkovej výšky poskytnutého grantu. Minimálna dotácia je 5.000 eur.

Poskytnuté financie sú určené na kúpu materiálov potrebných na realizáciu projektu, na obstaranie prác a zaplatenie potrebných miezd, ale aj na úhradu honorárov alebo vypracovanie projektovej dokumentácie. Obdobie realizácie projektov bolo stanovené na marec až november 2022.

Žiadosti je možné zaslať výhradne elektronickou formou do 5. augusta 2022. Manuál podávania žiadostí je dostupný spolu s ďalšími informáciami na webovej stránke župy.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW