Župa vyriešila 30-ročný problém s cestou nikoho

Publikované: 15.12.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky zaradilo k 15. decembru 2020 cestu do Horných Orešian – miestnej časti Majdánske do cestnej siete. Na žiadosť trnavskej župy dostala táto takmer 1700 metrov dlhá komunikácia, ktorá vyše 30 rokov nemala vlastníka ani správcu, označenie III/1305.

„Problém s cestou nikoho sa nepodarilo vyriešiť za uplynulých viac ako 30 rokov. Kompetentné orgány si ho medzi sebou posúvali ako horúci zemiak. Tejto téme som sa venoval už ako poslanec parlamentu. Hneď po nástupe do funkcie župana sme spolu s tímom prejavili reálnu ochotu pomôcť obyvateľom miestnej časti Majdánske. V priebehu troch rokov sa nám podarilo zaradiť cestu do cestnej siete a blížime sa k jej prebraniu do nášho majetku a správy,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Zaradenie komunikácie do cestnej siete, o ktoré župa požiadala v júli 2020, je kľúčovým predpokladom na umožnenie zabezpečenia jej riadnej správy, údržby a aj rekonštrukcie.

„Cieľ sa nám podarilo naplniť. Aby sme mohli túto komunikáciu prevziať do správy, bolo potrebné majetkovo vysporiadať pozemky ležiace pod ňou. Bolo potrebné zosúladiť šesť verejných subjektov a niekoľkých súkromných vlastníkov. Tento proces aktuálne finalizujeme. Súčasne požiadame Lesy Slovenskej republiky a Slovenský vodohospodársky podnik o delimitáciu časti pozemkov, teda ich bezodplatný prevod,“ doplnil Viskupič.

Na marcovom zasadnutí krajskí poslanci schválili prvé prevody pozemkov pod komunikáciou do vlastníctva Trnavského samosprávneho kraja. O ďalšom rozhodli na svojom zasadnutí 9. decembra 2020.

Cesta je veľmi dôležitá pre obyvateľov miestnej časti Majdánske, pretože zabezpečuje ich dopravné spojenie s obcou Horné Orešany a okolitým svetom. Využívaná je aj ako cyklotrasa.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW