Župa vysúťažila rekonštrukciu úseku cesty medzi Naháčom a Dolným Dubovým

Publikované: 21.12.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja úspešne ukončila verejné obstarávanie rekonštrukcie cesty III/1275 spájajúcej Naháč s Horným a Dolným Dubovým. Vybraný uchádzač ponúkol cenu menej ako 475 tisíc eur, čo predstavuje úsporu 57 % z odhadovaných nákladov.

„Pokračujeme v modernizácií našej cestnej infraštruktúry. Nezabúdame pri tom ani na cesty III. triedy. Úspešne sa nám podarilo vysúťažiť súvislú rekonštrukciu vyťaženého šesťkilometrového úseku medzi Naháčom a Dolným Dubovým. Oproti predpokladu sme ušetrili viac ako polovicu. Za tieto peniaze opravíme ďalšie kilometre ciest,“ prisľúbil trnavský župan Jozef Viskupič.

V rámci systémového prístupu k opravám ciest prejde tento súvislý šesťkilometrový úsek medzi križovatkami s cestami II/502 a II/560 a dostane nový povrch v celej svojej dĺžke. Odvodňovacie priekopy budú vyčistené a obnovené tak, aby boli funkčné a stojatá voda neznehodnocovala teleso komunikácie vrátane krajníc.

S prácami sa začne už na budúci rok, po skončení zimnej údržby. Vzhľadom na intenzitu dopravy a dopravný význam komunikácie budú všetky opatrenia realizované tak, aby bola zachovaná prejazdnosť vozidiel minimálne v jednom jazdnom pruhu. O podrobnostiach bude župa včas informovať.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW