Župa vytvorí špičkovú športovú akadémiu pre mladé talenty, nová hokejová hala bude stáť na Prednádraží v Trnave

Trnavský samosprávny kraj napreduje v príprave výstavby hokejovej haly na Prednádraží v Trnave. Je tesne pred získaním územného rozhodnutia. Projekt, v rámci ktorého sa táto investícia zrealizuje, je zameraný na výchovu mladých športových talentov v nových študijných odboroch.

„V spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja máme záujem vychovať nové generácie hokejistov a hokejistiek. Pripravovať ich na výnimočné športové výkony, hru v duchu fair-play i rolu v spoločnosti budeme v novej akadémii. Fungovať bude v rámci našej trnavskej strednej športovej školy. Moderná hokejová hala so zelenou strechou vyrastie na Prednádraží. Pôjde o doteraz najväčšiu investíciu župy do športovej infraštruktúry,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že predpokladaná hodnota stavebných prác je viac ako 10 miliónov eur. Župa na projekt získala príspevok od vlády Slovenskej republiky.

Hokejová hala bude okrem hlavnej zápasovej ľadovej plochy obsahovať aj menšiu tréningovú plochu, šatne, wellness centrum, posilňovňu, triedy, či zázemie pre pedagógov a trénerov. Budova, ktorá vyrastie na nevyužívaných pozemkoch pri župných SPŠ stavebnej D. S. Jurkoviča a SOŠ obchodu a služieb, bude energeticky nenáročná, využijú sa aj fotovoltaické panely. Vznikne pri nej aj vlastné parkovisko určené pre viaceré druhy dopravných prostriedkov.

Študenti v akadémii budú prechádzať komplexným procesom od nadobudnutia teoretických znalostí v rámci vyučovacích blokov, cez suchú prípravu, až po tréning na ľade. Možnosť regenerácie vo wellness centre po náročnom tréningovom či zápasovom vyťažení organizmu sa stane novým štandardom, tak ako psychologická podpora a rozvoj mäkkých zručností,“ doplnil riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

Dokumentácia pre územné rozhodnutie úspešne prešla posudzovaním vplyvov na životné prostredie. Aktuálne vrcholí proces územného konania. Župa paralelne pripravuje projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie. Projekt je realizovaný v rámci viacročného plánu župy na výstavbu a modernizáciu telocviční a športovísk pri 13 stredných školách vo všetkých okresoch. Je tiež výsledkom spolupráce medzi vládou Slovenskej republiky, Slovenským zväzom ľadového hokeja a samosprávnymi krajmi. Na Slovensku vznikne osem takýchto hokejových akadémií, po jednej v každom kraji

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW