Župa z eurofondov zmodernizuje svoje galérie v Senici a Trnave

Publikované: 07.04.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavský samosprávny kraj uspel s ďalšími dvomi projektami na zvýšenie podielu výroby energie z obnoviteľných zdrojov v organizáciách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Do Galérie Jána Koniarka v Trnave a Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici poputuje spolu vyše 320 tisíc eur z eurofondov. Kraj v ostatnom období získal už vyše 2,5 milióna eur z eurofondov na rovnaký účel pre deväť kultúrnych inštitúcií, stredných škôl a zariadení sociálnych služieb.

„Aj v týchto ťažkých časoch máme dobré správy pre kultúru. Vykurovanie v priestoroch našej trnavskej aj senickej galérie bude zabezpečované prostredníctvom tepelných čerpadiel. Spojíme príjemné s užitočným. Budeme ekologickejší a lacnejší. Viac zdrojov tak ostane na starostlivosť o vzácne umelecké diela a ich prezentáciu. Zvýši sa aj komfort pre návštevníkov i zamestnancov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Kvalita životného prostredia tvorí 95 % oprávnených výdavkov projektov. V prípade galérie v Trnave ide o 158 720,20 eur a v prípade galérie v Senici o 161 971,49 eur. S realizáciou projektov by sa malo začať v priebehu tohto roka. Celkovo tak župa realizuje už 11 projektov v oblasti zefektívnenia tepelného hospodárstva za 2,8 milióna eur.

Trnavská župa informuje o svojich aktivitách v oblasti zlepšovania kvality životného prostredia a prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo na facebookovej stránke Zelený kraj (https://www.facebook.com/ZelenyKrajTTSK).

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW