Župa zabezpečí mimoriadne autobusy pre účastníkov omše v Šaštíne

Publikované: 13.09.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Po dohode s Konferenciou biskupov Slovenska a dopravcami Arriva Trnava a Skand Skalica budú v stredu 15. septembra 2021 od skorých ranných hodín premávať linky nadväzujúce na posilové vlaky na trase Trnava – Kúty. Podobne dispozícii bude aj následný návrat návštevníkov poobede po slávnosti v Šaštíne.

„V rámci prípravy návštevy Svätého Otca v Šaštíne sme pristúpili k posilneniu prímestskej autobusovej dopravy. Zabezpečíme spolu 53 spojov, z ktorých 26 bude k dispozícií skoro ráno a 27 poobede. Obyvateľom tak uľahčíme dopravu na vlakové stanice, kde budú stáť mimoriadne vlaky. Cestovné poriadky sme navrhli tak, aby mali cestujúci dostatočný čas na prestup z autobusov do vlakov a naopak. Verejná doprava do Šaštína je tak logisticky najjednoduchšou a najpohodlnejšou alternatívou,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič a súčasne poprosil všetkých cestujúcich, aby dôsledne dodržiavali opatrenia na zníženie rizika šírenia ochorenia Covid-19.

Posilové spoje budú premávať cez obce a mestá v okresoch Piešťany, Senica, Skalica a Trnava. Autobusy budú vyrážať zo staníc Abrahám, Borová, Dolné Orešany, Horné Orešany, Chtelnice, Kátlovce, Pavlice, Radošovce, Skalica a Vrbové. V opačnom smere pôjde o železničné stanice v Senici a Smoleniciach, ako aj o autobusovú stanicu v Trnave.

* Spoje, ktoré budú realizovať návoz cestujúcich na mimoriadne vybrané vlaky ZSSK, sú v cestovnom poriadku dopravcu ARRIVA Trnava označené číslom 100 a vyššie.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW