Župa začala s modernizáciou športoviska pri Obchodnej akadémii v Senici, podporuje aj tamojšie občianske a komunitné projekty

30.05.2022

Trnavský župan Jozef Viskupič absolvoval v piatok 27. mája 2022 návštevu senického regiónu. Pozrel sa na začiatok rekonštrukcie športoviska pri Obchodnej akadémii v Senici, ktorú župa realizuje v rámci balíka výstavby a modernizácie 13 športovísk v celkovej hodnote viac ako 7 miliónov eur.

„Teší ma, že pokračujeme v napĺňaní nášho cieľu, ktorým je zlepšiť podmienky pre zdravý životný štýl obyvateľov trnavskej župy. Súčasťou nášho plánu je vybudovať kvalitné športoviská pre študentov stredných škôl i pre širokú verejnosť. Modernizácia areálu Obchodnej akadémie v Senici sa bude týkať basketbalového ihriska, atletickej dráhy alebo priestoru na skok do diaľky. Vybudujeme aj vonkajší workoutový priestor s posilňovacími strojmi a hrazdami. Celková cena stavebných prác je 444-tisíc eur. Naplno sa rozbehnú na budúci týždeň, pričom do siedmich mesiacov by mali byť hotové,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V rámci pracovného výjazdu župan navštívil budovu DAV-u v Senici. Sprevádzal ho primátor mesta a župný poslanec Martin Džačovský. Priestor bude po rekonštrukcií slúžiť na organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí. Zároveň bude fungovať ako komunitné centrum pre mládež. Župa na jej modernizáciu prispela z Fondu na rozvoj Trnavského kraja sumou 15-tisíc eur. Počas dňa sa zúčastnil aj na podujatí Štufest, ktorý organizoval Študentský parlament mesta Senica.

Z participatívneho rozpočtu bol v okrese Senica sumou 5-tisíc eur podporený aj projekt občianskeho združenia Mladí, ktoré vytvorilo sériu podcastov zameraných na témy v oblasti občianskej angažovanosti a spoločenských tém. Rovnakou sumou župa prispela aj občianskemu združeniu Senica 2.0 na zaobstaranie herných a športových pomôcok pre deti na organizovanie podujatí v meste.

Kraj sa dlhodobo podieľa aj na zlepšovaní podmienok pre návštevníkov Senice a okolia, napríklad prostredníctvom spolufinancovania osvetlenia cyklotrasy alebo kúpy vodáckeho vybavenia na Kunovskej priehrade.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend