Župa začala s výstavbou moderného zariadenia sociálnych služieb v Moravskom Svätom Jáne

Trnavský samosprávny kraj začal v piatok 21. apríla 2023 s výstavbou nového moderného zariadenia sociálnych služieb v Moravskom Svätom Jáne. Župa do špičkového zariadenia s kapacitou pre 40 klientov investuje takmer 5,9 milióna eur, pričom vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu ušetrila približne jeden milión eur. Stavebné práce by mali trvať osemnásť mesiacov a ich zhotoviteľom je spoločnosť SYTIQ a.s. .

„Reagujeme na neustále sa zvyšujúci dopyt po poskytovaní služieb sociálnej starostlivosti. Preto pokračujeme v rozširovaní kapacít župných zariadení a pri obci Moravský Svätý Ján vytvoríme špičkové sociálne zariadenie pre klientov s rôznymi diagnózami. Navyše, postupujeme podľa nášho motta ´nepredať, zveľadiť,´ a toto zariadenie vybudujeme na mieste dnes už nevyužívaného areálu, ktorý v minulosti slúžil škole v prírode,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že ide o jeden z najväčších investičných projektov, ktorý župa financuje.

Projektová dokumentácia bola vypracovaná na základe štúdie realizovateľnosti a v rámci projektu budú komplexne zrekonštruované existujúce objekty, v ktorých vzniknú moderné ubytovacie a terapeutické priestory s technickým vybavením a bezbariérovým vstupom. V areáli budú taktiež spevnené chodníky a plochy s oddychovými a športovými zónami. Dispozičné riešenie aj poskytované služby v novom zariadení budú zodpovedať súčasným požiadavkám.

„Zariadenie s kapacitou 40 miest vybudujeme na Záhorí, tri kilometre od obce Moravský Svätý Ján. Navyše, realizovaná štúdia poukázala aj na ďalší potenciál pre prípadné rozšírenie zariadenia v budúcnosti, či vytvorenie školiaceho strediska pre študentov v oblasti sociálnej práce. Som presvedčená, že pre klientov bude zariadenie bezpečným a láskyplným domovom,“ uviedla riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK Blažena Flamíková.

Župa plánuje na financovanie tohto projektu požiadať o finančnú podporu zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB), o čom budú rozhodovať župní poslanci na 5. riadnom zasadnutí Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sa uskutoční 17. mája 2023.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW