Župa zaočkovala cez 7200 ľudí, z toho bolo viac ako 300 zaregistrovaných cez cakarentt.sk

Publikované: 18.04.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja sa proti ochoreniu COVID-19 očkovalo aj počas uplynulého víkendu (17.-18. apríla 2021). Prvú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca dostalo 7205 ľudí, z toho 1716 v Dunajskej Strede, 1298 v Skalici a 4191 v Trnave. Medzi zaočkovanými bolo aj 300 obyvateľov Trnavského kraja s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK.

„Pokračujeme v rýchlom tempe očkovania. Kapacity na uplynulý víkend sme naplnili po tom, čo ministerstvo zdravotníctva znížilo vekovú hranicu na 40 rokov. Od polovice februára sme zaočkovali už viac ako 48 tisíc ľudí a sme pripravení zaočkovať ďalších záujemcov v prípade dostatku vakcín. Očkovanie považujeme za najbezpečnejší a najefektívnejší spôsob, ako sa čo najskôr môžeme vrátiť k bežnému životu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Registrácia cez centrálny formulár je otvorená pre všetkých záujemcov vo veku od 40 do 59 rokov. Cez cakarenTT.SK sa na očkovanie môžu jednoducho a rýchlo prihlásiť ľudia s vekom najmenej 18 rokov a s ťažkým zdravotným postihnutím alebo so závažnou, respektíve stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia Covid-19, ktorí pochádzajú z Trnavského samosprávneho kraja.

V piatok 16. apríla 2021 trnavská župa spustila aj výjazdovú očkovaciu službu. Spočiatku budú prostredníctvom nej zaočkovaní klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb. Následne aj imobilní obyvatelia a seniori, ktorí budú vybraní v spolupráci so všeobecnými lekármi a starostami.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW