Župa získala eurofondy na výstavbu tretieho úseku Vážskej cyklomagistrály

Trnavský samosprávny kraj uspel so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na výstavbu 5,4-kilometra dlhého úseku Vážskej cyklomagistrály zo Šúroviec po most v Siladiciach. Z Integrovaného regionálneho operačného programu župa získala 1,2 milióna eur. Začiatok realizácie výstavby sa predpokladá po ukončení verejného obstarávania na jar budúceho roka. Trvanie prác by nemalo presiahnuť päť mesiacov.

„Uspeli sme so žiadosťou o eurofondy na výstavbu ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály. Doposiaľ sme získali dva milióny eur na výstavbu troch úsekov tejto nadregionálnej trasy v celkovej dĺžke 11 kilometrov. Najnovšie nám bolo schválených 1,2 milióna eur, za ktoré postavíme 5,4 kilometra dlhú časť zo Šúroviec po most v Siladiciach. Plynulo tak nadviažeme na 1,7-kilometrovú trasu zo Serede do Šúroviec, ktorú plánujeme zrealizovať ešte tento rok,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že sa pripravujú žiadosti o eurofondy na úseky spájajúce Šúrovce, Horné Zelenice a Hlohovec v celkovej dĺžke takmer osem kilometrov.

Okrem asfaltového povrchu a príslušného dopravného značenia na tomto úseku pribudnú aj prvky doplnkovej cyklistickej infraštruktúry. Pôjde o cyklistické odpočívadlo, ktoré bude vybavené hromozvodom, drevenými cyklistickými stojanmi, lavičkami a informačnou tabuľou. Na cyklotrase sa bude nachádzať aj počítadlo cyklistov. Župa sa na projekte bude podieľať päťpercentným spolufinancovaním.

Vážska cyklomagistrála je jednou z tepien, ktoré majú celoslovenský význam, nakoľko spájajú Žilinský, Trenčiansky, Trnavský a Nitriansky kraj. Koncom mája odovzdala trnavská župa do užívania 3,6-kilometrový úsek Vážskej cyklomagistrály medzi hranicou Trenčianskeho a Trnavského kraja a Železným mostom v Piešťanoch.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW