Župa zrekonštruovala ďalšie tri úseky ciest v okrese Trnava

Publikované: 18.11.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Som rád, že sme pred zimou stihli zrekonštruovať ďalšie kilometre ciest III. triedy. Tri vynovené úseky v okrese Trnava sú v celkovej dĺžke 6,8 kilometra. Investovali sme do nich viac ako milión eur. Znamenajú väčšiu bezpečnosť a lepší komfort pre obyvateľov kraja. Tieto práce sú súčasťou balíka 54 tohtoročných rekonštrukcií, z ktorých sa 37 týka ciest a 17 mostov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Okrem nového asfaltu, župa zabezpečila aj úpravu okolia ciest prostredníctvom výrubu alebo orezania porastov zasahujúcich do jazdných pruhov. Práce prebiehali za maximálneho využitia pôvodných materiálov vozovky, čo znižuje tvorbu odpadu.

„Práce na troch dotknutých úsekoch sme odštartovali v priebehu augusta a septembra. Na začiatku mesiaca sa podarilo ukončiť rekonštrukciu cesty medzi Košolnou a Dolnými Orešanmi a trasu z Dechtíc na Dobrú Vodu. Finálna oprava spojovacej cesty pri Košolnej a Horných Orešanoch bude hotová v priebehu novembra. Tento úsek sme museli pripraviť na väčšiu záťaž, keďže bude slúžiť ako obchádzková trasa pre prímestské autobusy z dôvodu 335-tisícovej rekonštrukcie mosta v Horných Orešanoch, ktorú pripravujeme v prvom štvrťroku budúceho roka,“ objasnil riaditeľ Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Dalibor Trebichalský.

Župa v okrese Trnava pripravuje modernizáciu šesť kilometrového úseku cesty II/502 pri Dolných Orešanoch v hodnote 5,2 milióna eur, ktorú chce spolufinancovať z eurofondov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW