Župa zrekonštruovala Krajinský most v Piešťanoch

Publikované: 14.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
„Dnes sme otvorili dôležitý úsek, ktorý prepája tri okresy v troch krajoch. Od zhotoviteľa sme dnes prebrali komfortnejšiu a bezpečnejšiu cestu. Skončila sa tak odysea takzvaného prešovského verejného obstarávania, ktoré bolo zle nastavené a trvalo veľmi dlho. Okrem motoristov myslíme aj na peších a cyklistov. Preto mestu Piešťany prispejeme na rekonštrukciu lávky súbežnej s Krajinským mostom sumou 200 tis. eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Vďaka realizácii projektu sa zlepšila celková kvalita cesty a protišmyková odolnosť asfaltu. Na ceste boli navyše nainštalované moderné bezpečnostné prvky. Zrenovovaná je aj spodná časť mosta vrátane plôch pod vodnou hladinou. Boli odstránené technické poruchy rôzneho charakteru, ako rozpad betónových častí, koróziou poškodená nosná výstuž či rôzne trhliny súvisiace najmä s vplyvom vodného toku. Župa tak nadviazala na rekonštrukciu hornej časti mosta zrealizovanej v roku 2014.

„V modernizácií cesty II/499 pokračujeme druhou etapou. Ešte tento rok by sme chceli začať práce na 4,4 km dlhom úseku medzi obcou Banka a horským priechodom Havran. Po ich dokončení budeme mať opravený úsek od dnes otvoreného úseku Krajinského mosta až po hranicu kraja,“ doplnil Viskupič.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW