Župa zrekonštruuje cestu na Koniarekovej a Zavarskej v Trnave

Publikované: 29.12.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa vyhlásila dňa 29. decembra 2020, prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja, verejné obstarávanie rekonštrukcie 1,6 kilometra dlhého úseku cesty III/1279. Ide o ulice Koniarekova a Zavarská v Trnave. Práce v predpokladanej hodnote 855 tisíc eur (713 tisíc eur bez DPH) začnú už na budúci rok, po sezóne zimnej údržby 2020/2021.

„Rozhodli sme sa zrekonštruovať starú ‚panelku', ktorú dôverne poznajú všetci Trnavčania a všetci, ktorí do Trnavy prichádzajú z obchvatu. Zároveň zmodernizujeme aj nadväzujúcu Zavarskú, ktorá sa s Koniarekovou stretáva pri našej poľnohospodárskej škole. Tým napĺňame predsavzatie opravovať cesty komplexne. Ľudia teda dostanú do užívania celý vynovený úsek v dĺžke 1,6 kilometra,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Komunikácia v úseku Koniarekovej, ktorá sa nachádza medzi ulicami Bernolákova a Zavarská v intraviláne mesta Trnava, vykazuje poruchy obrusnej vrstvy vozovky. V rámci prác bude vybúraná betónová prídlažba a položená nová asfaltová vrstva. Poškodené a zanesené uličné vpuste sa vymenia za nové, ktoré budú napojené na kanalizačný systém.

„Veľmi ma teší, že sme sa usilovným plánovaním a transparentným súťažením dostali až do bodu, v ktorom si kraj môže dovoliť rekonštruovať aj cesty v obciach a mestách. Pri tejto investičnej akcií spolupracujeme so súkromným investorom, TAVOS-om a mestom Trnava, hoci dohoda sa nerodila ľahko. Mesto vyčlenilo 60 tisíc eur na výmenu obrubníkov, ktoré sú jeho majetkom,“ doplnil župan Viskupič.

Druhý rekonštruovaný úsek, Zavarská, sa nachádza medzi ulicou Koniarekova a cestou I/51. Inak povedané, medzi župnou Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku a obchvatom Trnavy. Z časti sa nachádza v intraviláne a z časti v extraviláne mesta. Lokálne sa na ceste vyskytujú sieťové trhliny a v miestach spevnenej krajnice aj prepady. Zanesené priekopy budú vyčistené a prehĺbené podľa potreby, v niektorých miestach sa krajnice zrežú. Bude zabezpečený aj funkčný odtok vody.

Vzhľadom na intenzitu dopravy a dopravný význam komunikácie budú všetky opatrenia realizované tak, aby bola zachovaná prejazdnosť minimálne v jednom jazdnom pruhu. O podrobnostiach bude župa včas informovať.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW