Župan Jozef Viskupič sa aktívne zúčastnil 29. Ekonomického fóra v poľskom meste Krynica-Zdrój

Publikované: 06.09.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Trnavská župa považuje za prioritu rozvoj duálneho vzdelávania, ktoré je prispôsobené aktuálnym požiadavkám a potrebám trhu práce. Duálny systém kombinuje teoretické vyučovanie s odbornou praxou a je charakteristický úzkou spoluprácou medzi školami, zamestnávateľmi a obchodnými komorami. Táto forma odbornej prípravy prispieva k vysokej úrovni zručnosti študentov a v dôsledku toho aj k nízkej miere ich nezamestnanosti po absolvovaní štúdia.

DSC_4242

V duálnom vzdelávaní je trnavská župa skokanom roka medzi slovenskými krajmi. Medziročne sa počet škôl zapojených do systému duálneho vzdelávania župy viac ako zdvojnásobil a počet zapojených zamestnávateľov strojnásobil. Župa zároveň pre študentov nastúpivších do prvého ročníka pripravila „duálny balíček,“ ktorý obsahuje štipendium a bezplatné cestovanie v prímestskej doprave. Perspektívne župa uvažuje aj o ponuke bezplatného ubytovania študentov v internátoch.

Župan ďalej vyzdvihol úlohu univerzít pôsobiacich na území trnavskej župy, s tromi z ktorých v súčasnosti pripravujeme memorandá o spolupráci. Ich cieľom je, aj v spolupráci s podnikateľskými subjektami, podporovať rozvoj vedy, výskumu, inovácií a smart riešení smerujúcich k vytvoreniu pracovných miest s pridanou hodnotou, zvýšeniu konkurencieschopnosti a zabezpečeniu udržateľného ekonomického rastu.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW