Župan navštívil okres Senica, poďakoval za zvládanie pandémie ochorenia Covid-19

Publikované: 31.08.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
„Rekonštrukcia tohto päťkilometrového úseku napreduje a mala by byť dokončená začiatkom novembra. Vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu sa nám podarilo znížiť cenu prác o viac ako polovicu oproti predpokladu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

V závere letnej sezóny sa bol pozrieť pri Kunovskej priehrade, kde boli z vyše 30-tisícovej dotácie TTSK zakúpené vodné atrakcie ako kajaky, paddle boardy či vodné bicykle. Vďaka tejto podpore trnavskej župy zameranej na regionálny rozvoj sa podarilo výrazne zvýšiť návštevnosť rekreačnej oblasti.

Župan sa zúčastnil aj na otvorení Mestského múzea v Senici. To vzniklo v rámci projektu „Česká cesta“ podporeného z programu Európskej únie INTERREG, v ktorom je cezhraničným partnerom Senice mestečko Klobouky u Brna. Počas nedávnej oficiálnej návštevy Juhomoravského kraja sa župan s hejtmanom dohodli na zintenzívnení spolupráce partnerských regiónov aj za využitia európskych zdrojov v rámci nového programového obdobia 2021-2027.

„Prišiel som poďakovať zamestnancom nášho najväčšieho zariadenia sociálnych služieb za každodennú pracovitosť. Špeciálne oceňujem ich pretrvávajúce nasadenie počas pandémie ochorenia Covid-19. Senické a všetky ostatné župné zariadenia sociálnych služieb sme vybavili pulznými oxymetrami. Tie merajú mieru okysličenia krvi, a teda môžu prispieť k včasnému odhaleniu prípadných problémov klientov s dýchaním,“ uviedol župan po návšteve v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov Senica.

Župa počas leta dodala do 21 zariadení sociálnych služieb, ktorých je zriaďovateľom, spolu 40 pulzných oxymetrov. Tie bezbolestne merajú okysličenie krvi a tepovú frekvenciu klientov. Na základe týchto informácií sa posudzujú funkcie dýchania a ďalšie životne dôležité funkcie.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW