Župan sa stretol so starostami obcí Piešťanského okresu

Publikované: 12.02.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
12. 2. 2018 – Župan Jozef Viskupič absolvoval šieste z dovedna siedmich stretnutí s primátormi a starostami. Tentoraz sa spolu s vicežupanmi Józsefom Berényim, Marekom Neštickým, Pavlom Kalmanom a Romanom Sovom stretli v Piešťanoch s hlavami miest a obcí tamojšieho okresu. 

Hostiteľom bol primátor Piešťan Miloš Tamajka a na stretnutí sa zúčastnili viac ako dve desiatky starostov obcí Piešťanského okresu. Ako vyplynulo zo vzájomnej diskusie, starostov trápia podobné problémy ako v oných obciach kraja. V niektorých stále chýba dobudovaná kanalizácia, čo spôsobuje nielen problémy obyvateľom, ale má to dosah aj na životné prostredie. 
V Piešťanskom okrese na rozdiel od iných nepociťujú problémy s vodou, nakoľko mnohé dediny majú dostatočné zdroje a vlastný vodovod. Príjemnými starosťami je nárast obyvateľom, ktorí sa z väčších  miest sťahujú do obcí, preto starostovia častejšie rozmýšľajú nad rozširovaním materských škôl, ale aj tried v školách. 
Nové vedenia kraja si problémy nielen vypočulo, ale prisľúbilo aj súčinnosť v otázkach, ktoré patria do kompetenčného rámca kraja. Posledným dielom stretnutí starostami bude diskusia s zástupcami obcí Trnavského okresu.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW