Župan TTSK víta zámer ministerstva dopravy pomôcť regionálnym letiskám

Publikované: 31.10.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
31. 10. 2018 – Trnavská župa víta zámer Ministerstva dopravy a výstavby SR podporiť rozvoj regionálnych letísk. Dodatočné zdroje v štátnom rozpočte, ktoré chce ministerstvo presmerovať práve na menšie letiská, pomôžu k ich rozvoju. 

„Je veľmi dôležité, že ministerstvo obracia svoju pozornosť aj na malé regionálne letiská, ktoré majú svoj potenciál. Letisko Piešťany má významnú strategickú polohu a po tom, čo sa nám ho podarilo zachrániť, sa chceme zamerať na jeho modernizáciu a ďalší rozvoj," povedal trnavský župan Jozef Viskupič.
Regionálne letiská sú dôležitou súčasťou dopravnej infraštruktúry každej krajiny. O tom, ako ich čo najefektívnejšie spravovať, zástupcovia trnavskej župy diskutovali minulý týždeň na konferencii v Pardubiciach, ktorá bola venovaná práve potenciálu a využívaniu malých letísk. Práve letisko v Pardubiciach je dôkazom životaschopnosti malých a regionálnych letísk. 
„Letisko Piešťany môže mať široké využitie, napr. pre blížiace sa predsedníctvo Slovenska v OBSE, počas ktorého chceme poskytnúť naše kapacity pre diplomatov členských krajín OBSE," doplnil J. Viskupič. 
Po nástupe nového vedenia letiska a pripravenému plánu konsolidácie sa trnavskej župe darí zabezpečovať postupne zvyšovane objemu leteckej prepravy. Prijaté zmeny a prebiehajúce rokovania s potencionálnymi investormi vytvárajú predpoklad, že Letisko Piešťany bude ďalej rozširovať svoj potenciál. Ďalšou dobrou správou je, že po rokoch sa letisko vracajú aj Letecké dni, ktoré sa uskutočnia budúci rok v máji.
 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend