Župan Viskupič sa stretol so starostami miest a obcí okresu Hlohovec

Publikované: 05.02.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
5. 2. 2019 – Vedenie trnavskej župy pokračuje v stretnutiach so starostami miest a obcí samosprávneho kraja. Jozef Viskupič dnes rokoval so zástupcami miestnych samospráv okresu Hlohovec. Župan predstavil zámery, ktoré TTSK plánuje v tomto regióne realizovať v roku 2019.  Témou stretnutia boli aj ďalšie formy spolupráce medzi trnavskou župou a samosprávami, ako základným predpokladom pre rozvoj celého regiónu.

 
„Župa chce viesť dialóg s miestnou samosprávou tak, aby trnavský kraj fungoval ako kompaktný celok a spoločne sme mohli zlepšovať život našich obyvateľov. Som rád, že sa pravidelne stretávame na tejto platforme po jednotlivých okresoch. Dnes sme sa rozprávali o hlavných problémoch, ktoré trápia okres Hlohovec," povedal trnavský župan J. Viskupič. 
 
Vedenie trnavskej župy predstavilo primátorom a starostom zámery, ktoré bude v okrese Hlohovec realizovať v roku 2019 a sú finančne kryté aj v rozpočte kraja. Z významných investícii je potrebné spomenúť 290 tis. € určených na rekonštrukciu cesty a prípravu technicko-ekonomickej štúdie pre riešenie zložitej dopravnej situácie v meste Hlohovec, projekt Vážskej cyklomagistrály, ktorý by mal byť realizovaný z prostriedkov fondov EÚ, či investície do sociálnych služieb, škôl, kultúrnych zariadení a pod. Aktuálnou témou pre samosprávy je aj opatrenie „obedy zadarmo" pre žiakov základných škôl, ktoré spôsobuje mestám a obciam problémy, a to tak technické, ako aj personálne. Samosprávy majú tiež problémy s čerpaním eurofondových prostriedkov, a to hlavne pre zložitú administratívu a byrokratickú záťaž. 
 
„Pre okres Hlohovec plánujeme tento rok investície v hodnote viac ako 2 mil. €. Už sme začali s riešením zložitej dopravnej situácie v meste Hlohovec, podali sme eurofondový projekt Vážskej cyklomagistrály a máme pripravené investície do škôl, sociálnych služieb či  kultúry. Tiež budeme v maximálnej miere nápomocní našim samosprávam pri riešení ich každodenných problémov," doplnil J. Viskupič.  
 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend