Župná Nadácia DAR finančne pomôže ďalším 14 rodinám

Správna rada Nadácie DAR na svojom júnovom zasadnutí schválila rozdelenie finančných prostriedkov medzi ďalších žiadateľov o pomoc v ťažkej životnej situácii.

„Počas fungovania župnej Nadácie DAR sme pomohli vyše 450 rodinám v ťažkých životných situáciách. Rozdelili sme medzi ne takmer 200-tisíc eur. V minulom roku sme prispeli na výdavky na liečbu, nákup zdravotníckych pomôcok či podporu športových talentov takmer 8.000 eur. V aktuálnej dobe sprevádzanej dramatickým rastom cien a inflácie sme schválili cielenú finančnú pomoc vo výške 1.400 eur pre 14 žiadateľov žijúcich v rôznych kútoch kraja,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Kraj prostredníctvom Nadácie DAR prispeje napríklad otcovi štyroch detí z okresu Dunajská Streda, z ktorých sú dve zdravotne znevýhodnené, na nákup plienok a výživových doplnkov. Trinásťročné dvojičky s autizmom z okresu Hlohovec majú aj vďaka finančnej podpore od nadácie zariadenú terapeutickú miestnosť. Imobilný pacient z okresu Trnava, ktorý utrpel zranenie po skoku do vody, dostal príspevok na rehabilitačné cvičenia.

Nadácia DAR pravidelne organizuje aj zbierky šatstva, vrchnáčikov z PET fliaš či stravných lístkov zamestnancov Úradu Trnavského samosprávneho kraja. Počas apríla prebiehala zbierka potravín a drogistického tovaru pre rodinu s tromi zdravotne postihnutými deťmi. Okrem toho, trnavská župa zorganizovala Veľkonočný charitatívny bazár, ktorého výnos bol použitý na pomoc chorým ľuďom a obyvateľom kraja v ťažkých životných situáciách.

Príjmy Nadácie DAR sú tvorené aj 2 % z daní z príjmov. Ich predpokladaná výška v roku 2022 je 2.200 eur. Podporiť činnosť Nadácie DAR môžete aj formou dobrovoľného jednorazového alebo pravidelného príspevku na účet SK23 5600 0000 0010 4998 5001.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW