Župná Nadácia DAR rozdelila 3.750 eur medzi 17 rodín v núdzi

Publikované: 26.04.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Prostredníctvom župnej nadácie cielene finančne pomáhame obyvateľom Trnavského kraja, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. Prostriedky môžu použiť na preplatenie liečebných nákladov, nákup zdravotníckych pomôcok a služieb, či školských potrieb. Aktuálne sme rozdelili takmer 4.000 eur medzi 17 rodín v núdzi,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Správna rada nadácie zároveň zvolila za novú správkyňu nadácie pani Ivanu Ondruškovú, ktorá pôsobí ako vedúca oddelenia účtovníctva Odboru financií Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

„Finančnú situáciu nadácie minulý rok negatívne ovplyvnila pandémia ochorenia Covid-19. Verím, že tento rok sa nám vďaka solidarite ľudí a firiem podarí vyzbierať peniaze pre tých, ktorí to naozaj potrebujú,“ dodal župan Viskupič.

Príjmy nadácie tvoria prevažne dve percentá z daní fyzických a právnických osôb. V tomto roku ich je možné darovať do 30. apríla 2021, pričom tlačivo je zverejnené na webstránke kraja. Verejnosť i podnikateľské subjekty zároveň môžu finančné prostriedky darovať jednorazovo alebo pravidelne na účet SK23 5600 0000 0010 4998 5001.

V minulom roku nadácii prispeli napríklad spoločnosti MAGNA ENERGIA, a. s., alebo Slovenská autobusová doprava Dunajská Streda, a. s., za čo im župa ďakuje.

V období od roku 2004 do konca roku 2020 nadácia rozdelila takmer 174 tisíc eur, z toho 133 tisíc eur fyzickým osobám, predovšetkým na zabezpečenie starostlivosti o zdravotne znevýhodnených, či na preklenutie ťažkej životnej situácie. Pomoc od župnej nadácie dostalo 375 rodín. Nadácia prispieva aj právnickým osobám najmä na podporu liečby, rehabilitácie, ako aj na rôzne zdravotné pomôcky, ktoré neprepláca zdravotná poisťovňa.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW