Župné štipendiá získalo dvadsať talentovaných študentov stredných škôl

21.11.2022

Trnavský samosprávny kraj pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva, ktorý pripadá na 17. novembra, odmenil 20 študentov župných stredných škôl. Štipendiá vo výške 500 eur boli mladým talentom udelené za mimoriadne výsledky vo vedomostných a športových súťažiach.

„Aj tento rok sme ocenili talentovaných študentov, ktorí dosiahli v minulom školskom roku obdivuhodné výsledky. Dobré meno robia na súťažiach nielen sebe a svojej škole, ale aj Trnavskému kraju. Verím, že dvadsiatka mladých talentov bude aj naďalej zodpovedne študovať a usilovne trénovať. Želám si, aby získané štipendium pôsobilo motivačne tak pre odmenených, ako aj pre ich spolužiakov,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič po ceremoniáli, ktorý sa uskutočnil v pondelok 21. novembra 2022 v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Župa ocenila desiatich študentov za mimoriadne výsledky vo vedomostných súťažiach a olympiádach. Medzi nimi je aj Marco Gurin z Obchodnej akadémie v Trnave, ktorý sa v medzinárodnej súťaži High School Business Challenge umiestnil na druhom mieste. Lenka Petrovičová z Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom bola ocenená za to, že vyhrala celoslovenské kolo súťaže v stredoškolskej odbornej činnosti v kategórii Teória kultúry, umenie, umelecká a odevná tvorba.

Medzi desiatimi ocenenými za mimoriadne športové úspechy je krasokorčuliar Adam Hagara zo Spojenej školy J. Bottu v Trnave, ktorý v roku 2022 vyhral 15. ročník súťaže Europa Cup Skate Helena v Belehrade a štartoval na majstrovstvách Európy ako najmladší v kategórii mužov. Ďalšou ocenenou sa stala Bianka Sidová z Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne, ktorá získala na septembrových majstrovstvách sveta juniorov v rýchlostnej kanoistike v Szegede zlatú a dve strieborné medaily.

Informácie o úspechoch študentov župných stredných škôl sú pravidelne zverejňované na https://www.trnava-vuc.sk/13804-sk/aktivity-organizacii.

Pravidelné mesačné štipendiá vo výške 50 eur a ďalšie atraktívne výhody týkajúce sa bezplatného cestovania prímestskými autobusmi a bezplatného ubytovania v internátoch môžu získať žiaci, ktorí sú zapojení do systému duálneho vzdelávania. Od aktuálneho školského roka sú tieto benefity dostupné aj pre študentov vo vybraných nedostatočne obsadených a perspektívnych odboroch. Podrobnosti sú zverejnené na https://www.trnava-vuc.sk/12218-sk/dualne-vzdelavanie.

Prílohy

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram