Župné stredné školy ponúkajú 464 voľných miest v druhom kole prijímacích skúšok

Publikované: 12.06.2024/ Aktualizované: 14.06.2024

Szöveg megjelenítése magyar nyelven

Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja zverejnili zoznam voľných miest pre študentov prvých ročníkov pre školský rok 2024/2025. Spolu 20 župných stredných škôl ponúka v druhom kole prijímacích skúšok 464 voľných miest.

„V utorok 18. júna sa môžu žiaci, ktorí neuspeli v prvom kole, zúčastniť druhého kola prijímacích skúšok. Župné stredné školy ponúkajú viacero študijných a učebných odborov, z ktorých si záujemcovia môžu vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje ich záujmom a kariérnym cieľom. Okrem toho je na viacerých školách dostupná aj možnosť štúdia v systéme duálneho vzdelávania, ktoré kombinuje teoretické vzdelávanie s praktickou prípravou priamo v reálnom pracovnom prostredí,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že aj v ďalšom školskom roku bude župa podporovať študentov nedostatočne obsadených, no veľmi perspektívnych odborov.

Trnavský samosprávny kraj bude aj počas školského roka 2024/2025 podporovať študentov nedostatočne obsadených a perspektívnych študijných odborov na stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. Na zozname sú zaradené odbory chemik operátor, záhradnícka výroba a služby, obrábač kovov, agropodnikanie - farmárstvo, murár, praktická sestra, biotechnológia a farmakológia, mäsiar, krajčír - dámske odevy, pričom od budúceho školského roka k nim pribudne aj odbor mechanik nastavovač.

Študenti týchto odborov môžu od župy získať mesačné štipendium vo výške 50 eur, bezplatné cestovanie regionálnymi autobusmi aj ubytovanie v internátoch. Tieto benefity kraj poskytuje aj študentom v systéme duálneho vzdelávania.

Zoznam stredných škôl a odborov štúdia ako aj s počtom voľných miest nájdete na https://bit.ly/zoznam_2024_2025. Termín zaslania prihlášok do druhého kola prijímacích skúšok majú dané stredné školy zverejnené na svojich webových stránkach.

V školskom roku 2023/2024 navštevuje 44 župných stredných škôl viac ako 15.800 študentov, z ktorých je približne 3.700 prvákov a takmer 3-tisíc maturantov. Zoznam všetkých 44 škôl v Trnavskom kraji spolu s informáciami o štúdiu nájdete v brožúre https://bit.ly/brozura2023. Žiakom 7. až 9. ročníka základných škôl je pri výbere strednej školy nápomocné aj moderné župné TalentCentrum v Trnave.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW