Župnú Nadáciu DAR je možné podporiť aj dvomi percentami z daní

Publikované: 16.02.2022/ Aktualizované: 22.02.2022

Od roku 2004 pomohla viac ako 440 rodinám v ťažkej životnej situácii, pričom rozdelila takmer 200-tisíc eur. Príjmy nadácie tvoria aj 2 % z daní z príjmov. Tento rok ich je možné poukázať do 30. apríla 2022.

Nadácia Dar v minulom roku hospodárila s rozpočtom vo výške 9.400 eur, a z toho viac ako 3.600 eur získala prostredníctvom 2 % z daní z príjmov. Celkovú čiastku sme rozdelili medzi ľudí, ktorí potrebovali pomoc v oblasti liečby a rehabilitácie, či s podporou športovej činnosti. Želám si, aby sa aj tento rok našlo dosť dobrých ľudí, vďaka príspevku ktorých pomôžeme rodinám bez potrebného životného šťastia.“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V minulých rokoch Nadácia DAR prispela aj na pokrytie výdavkov spojených s rehabilitáciou pani Jany Babincovej, ktorá ostala po dopravnej nehode v roku 2012 dva roky v kóme. Vďaka tomu a za veľkej podpory rodiny sa jej znovu podarilo postaviť na vlastné nohy. Pani Janka následne vydala aj knihu „Deň nula“, v ktorej opisuje svoje spomienky.

Ako doplnila správkyňa župnej nadácie Ivana Ondrušková, „pomohli sme aj rodine pani Krivošíkovej, ktorá sa spolu s manželom stará o dvoch synov s diagnózou autizmus. Nadácia DAR prispela na nákup pomôcok do špeciálnej terapeutickej miestnosti a sprostredkovala aj pomoc od občianskeho združenia Samária, ktorého činnosť župa finančne podporuje.

Trnavská župa na konci minulého roka zorganizovala predvianočný charitatívny bazár, na ktorom boli vystavené ručne vyrobené výrobky klientov sociálnych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti župy. Kúpou predmetov sa pre Nadáciu DAR vyzbieralo až 800 eur. Súčasná pandemická situácia však stále neumožňuje uskutočňovať iné plánované charitatívne a benefičné aktivity, medzi ktoré patrí napríklad aj župný ples, čo sa negatívne prejavuje na príjmoch nadácie.

Príjmy nadácie tvoria aj dve percentá z daní fyzických a právnických osôb. V tomto roku ich je možné poukázať do 30. apríla. Predpísané tlačivo je spolu s ďalšími dokumentami nadácie zverejnené na webovej stránke https://www.trnava-vuc.sk/14822-sk/ako-nas-podporit/. Verejnosť i podnikateľské subjekty môžu zároveň finančné prostriedky darovať jednorazovo alebo pravidelne na účet SK23 5600 0000 0010 4998 5001.

 

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW