„ŽUPNÝ AUTOSALÓN“ ponúkol priestor pre osvetu elektromobility ako jedného z pilierov udržateľnej mobility

Rekordných päťtisíc účastníkov sme privítali počas Dňa otvorených dverí Trnavského samosprávneho kraja v "Župnom autosalóne". S témou udržateľnej mobility a elektromobility sme sa dňa 1.6.2024 venovali deťom aj dospelým. Referát mobility dostal na tomto podujatí príležitosť vytvoriť priestor pre prezentáciu elektromobility, ako jedného z pilierov udržateľnej mobility.

Na malých návštevníkov čakalo pripravených viacero hravých aktivít. Tí najmladší si mohli z plastelíny vymodelovať svoje elektroaktíčko, alebo ho postaviť aj s elektronabíjačkou zo stavebnice LEGO. Staršie deti dostali príležitosť vyrobiť energiu zo solárneho systému, alebo vodíka. Veľkú radosť v detských tvárach vyčarovala aj "škola parkovania neposlušných autíčok" do garáže. Každá absolvovaná aktivita bola odmenená našim novým platidlom - ŽUPNIAKOM. Získané župniaky si mohli deti v „gastrozóne“ zameniť za cukrovú vatu alebo zmrzlinu. Dospelí účastníci sa počas detských hier oboznamovali s témou elektromobility a mali možnosť si vyskúšať jazdu zapožičaným elektromobilom, pričom získavali informácie o elektromobiloch a ich užívateľských vlastnostiach.

Rozvoj elektromobility predstavuje kľúčový krok smerom k udržateľnej budúcnosti nielen v individuálnej automobilovej, ale aj nákladnej a autobusovej doprave. Vďaka zníženiu emisií, energetickej efektívnosti a možnosti využívania obnoviteľných zdrojov energie, prispievajú elektromobily k ochrane životného prostredia a k zlepšeniu kvality života.

Vďaka kolegyniam Viere Múdrej, Miriam Biskupičovej a kolegom Petrovi Rendekovi, Radovanovi Gábrišovi, Adamovi Drábovi a celému realizačnému tímu TTSK zožal náš Župný autosalón na Dni otvorených dverí Trnavského samosprávneho kraja veľký úspech. Sme radi, že aj takouto príjemnou a zábavnou formou môžeme prispieť k širšiemu prijatiu elektromobilov a udržateľnej dopravy.

Ďakujeme všetkým za účasť. Tešíme sa na vás znova o rok.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW