Bezpečne na bicykli

Publikované: 27.06.2022 | Naposledy aktualizované 27.06.2022

V CSS Jahodná sme s klientmi na tvorivých dielňach pripravovali dopravné značky, ktoré sme si takouto formou zopakovali a a vysvetlili tie, ktoré klientom neboli známe. Pri tvorbe sme sa rozprávali aj o pravidlách cestnej premávky pre chodcov a cyklistov, utvrdili sme si dopravné značenie. Klienti vytvorili hodnoverné dopravné značky, s ktorými sme si označili chodníky a cesty v zariadení, čo nám umožnil rozsiahly priestor v našom areáli, vlastne sme si vytvorili dopravné ihrisko. 23.6.2022 sme sa venovali teórii a zhotovovaniu značiek a 24.06.2022 sme si naše „dopravné ihrisko“ vyskúšali v praxi.

Klienti sa rozdelili na chodcov a cyklistov,  všetci museli dodržiavať dopravné značenia. Mali sme aj „dopravného policajta“, ktorý zareagoval na každé pochybenie hlasným pískaním,  ústnym dohovorom a vysvetlením, v čom daný účastník cestnej premávky pochybil. Klientom sa toto podujatie páčilo a určite si ho ešte zopakujeme, lebo je dôležité, že nenásilnou formou sa učíme bezpečne správať na cestnej komunikácii, ešte sa pri tom aj dobre zabavíme a nie v poslednej rade máme aktívny pohyb, ktorý je pre všetkých dôležitý.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram