Centrum sociálnych služieb Jahodná, dňa 03.11.2021, zorganizovalo podujatie pod názvom „ Digitálna gramotnosť trochu inak“.

Publikované: 03.11.2021 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

Digitálna gramotnosť nebola nikdy taká dôležitá ako je v dnešnom svete. V tomto duchu Centrum sociálnych služieb Jahodná, dňa 03.11.2021, zorganizovalo podujatie pod názvom „ Digitálna gramotnosť trochu inak“.

Takmer každý z nás dennodenne používa počítače, mobilné telefóny či akékoľvek iné informačné zariadenia. V súčasnosti už aj klienti trávia veľa času v online prostredí, radi sa hrajú na počítači, pozerajú filmy, počúvajú hudbu cez počítač či cez mobilný telefón, zdieľajú, posielajú správy..... To však neznamená, že sú digitálne gramotní.

Okrem správneho používania týchto zariadení, je potrebné naučiť sa aj rozumieť informáciám, osvojiť si základy etiky a pravidlá ich bezpečného používania. Tieto témy sme prebrali v rámci besedy, ktorú sme pre radosť klientov ukončili praktickou ukážkou a nácvikom používania mobilného telefónu a prenosného počítača s tlačiarňou.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW