CSS Jahodná – beseda „História cukroviniek“

Publikované: 04.08.2021 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

U každého z nás pojem „sladkosť“ môže evokovať niečo iné. Jeden si predstaví svoju obľúbenú napolitánku, druhý cukríky na cmúľanie, iný zas čokoládu alebo zmrzlinu. Všeobecne však platí, že hlavnou ingredienciou akejkoľvek sladkosti je cukor.

Na besede, ktorá sa konala v CSS Jahodná dňa 04.08.2021, sme sa rozprávali najprv o tej sladkej, obľúbenej - no nie najzdravšej surovine; potom všeobecne o sladkostiach; nakoniec klienti sa mohli dozvedieť zaujímavosti o konkrétnych obľúbených cukríkoch. Napríklad aj to, že čo sa skrýva za tajomným názvom Hašleriek, že Lentilky majú viac, ako sto rokov, že „retro” cukríky Bon Pary pôvodne mali niesť názov francúzskej metropoly, teda Bon Paris, že gumový medvedík nedostal názov "tancujúci" len tak (figúra, ktorú medveď znázorňuje, bola populárna v tom období v nemeckých cirkusoch)....

Počas besedy boli aj rôzne súťaže, hádanky. Všetko sa točilo okolo cukríkov. Klienti sa dobre zabávali, ale najviac ich tešilo, že o cukríkoch nebola iba reč, ale na záver sa každému ušla nejaká maškrta.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW