Európsky deň jazykov

Publikované: 03.10.2023 | Naposledy aktualizované 03.10.2023

V utorok 26. septembra prebiehali hodiny cudzích jazykov netradične. Dôvodom zábavných a tvorivých aktivít bol Európsky deň jazykov, ktorý je vyhlásený Radou Európy a oslavuje sa už od roku 2001.

Niektoré skupiny sa zapojili do online aktivít pripravených organizátorom podujatia, alebo vyučujúce pripravili vlastné originálne činnosti. Mali podobu hier, vytvárania informatívnej cudzojazyčnej nástenky prvákmi bilingvalistami vo vestibule, súťaženia, učenia sa navzájom, ale hlavne išlo o zábavu. V tvorivom ateliéri II.A mohli návštevníci nasávať informácie o anglofónnych krajinách a získať sladkú odmenu za preukázané zručnosti.

„Deň“ sa vydaril a dúfame, že podnietil nás všetkých „bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, aby sa učili viac jazykov s presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia“ – tak znie základný cieľ podujatia, ktoré sa koná už 22 rokov.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram