Gymnazisti z Vrbového opäť v Holandsku

Publikované: 19.03.2024 | Naposledy aktualizované 19.03.2024

Žiaci prvých ročníkov sa týždeň pred jarnými prázdninami zúčastnili medzinárodného jazykového campu Europeshire v mestečku Eindhoven v Holandsku.

Cieľom týždenného pobytu bolo zdokonaliť sa v rozprávaní v anglickom jazyku, obohatiť si slovnú zásobu a pre niektorých aj prekonať rečovú bariéru a nabrať odvahu komunikovať v cudzom jazyku. Žiaci spolu so svojimi rovesníkmi zo Španielska, Talianska, Belgicka a Holandska tvorili medzinárodné tímy, ktoré pracovali na rôznych projektoch pod vedením lektorov z Anglicka, Walesu, Nového Zélandu, USA a Kanady.

Celodenný program bol rozdelený na niekoľko častí. Ráno prebiehali konverzačné hodiny, následne workshopy so zameraním na rozvoj kritického myslenia, prípadne ako sa stať úspešným. Popoludnia boli venované športovým a umeleckým aktivitám, v ktorých mohli preukázať svoje zručnosti pracovať v medzinárodných tímoch. Večer prebiehal spoločný program, ktorý bol tematicky zameraný, napr. Talent Show, Music Quiz, Drama Evening. V strede týždňa mali žiaci „netradičné voľno“ – výlet do Amsterdamu, kde navštívili Rijksmuseum, v ktorom sa nachádza rozsiahla zbierka domácich i zahraničných umelcov a maliarov. Súčasťou múzea je aj vedecká knižnica, kde si na svoje prišli knihomoli. Žiaci zažili tiež plavbu amsterdamskými kanálmi, oboznámili sa s históriou mesta prostredníctvom audio sprievodcu a kapitána lode.

Pre žiakov najväčšou atrakciou bolo tiež hranie strategických hier, napr. na mačku a myš i orientácia v lese pomocou turistickej mapy. Všetci prežili, nik sa nestratil.

Aj takýmto spôsobom chce naša škola poskytnúť žiakom reálny styk s jazykom, sprostredkovať skúsenosti z medzinárodného prostredia a obohatiť ich štúdium na strednej škole. Veď toto sú tie zážitky, ktoré s nimi zostanú po celý život!

O tom, že tam bolo naozaj super, svedčia aj vyjadrenia žiakov: 

„Bolo super, že sme veľa komunikovali v anglickom jazyku počas aktivít, ale i na izbách.“

„Som veľmi rada, že som mala príležitosť ísť na jazykový camp. Pomohlo mi to zdokonaliť sa v angličtine a naučiť sa nejaké frázy v španielčine a taliančine.“

„Vzniklo veľa nových zahraničných priateľstiev a s mnohými budeme ešte dlho v kontakte.“

„Páčilo sa mi, že sme boli zmiešaní v skupinách s ľuďmi z iných krajín.“

„Tento výlet bol jedným z najlepších zážitkov v mojom živote. Som veľmi vďačná, že som spoznala tak úžasných ľudí.“

„Ďakujem za najúžasnejší týždeň v živote!“

zdroj

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW