Gymnazisti zo Serede na mobilite v španielskej Valencii

Publikované: 03.11.2022 | Naposledy aktualizované 04.11.2022

Kto  by nechcel navštíviť slnečné Španielsko, vidieť legendárnu koridu či unikátne oceánografické múzeum najväčšie na svete?

V polovici septembra si túto cestu a zážitky splnilo 5  študentov a 3 pedagógovia našej školy v rámci programu Erasmus +. Projekt pod názvom Prvá pomoc a zdravý životný štýl (v skratke FAHL) je  určený žiakom osemročného gymnázia vo veku 11 - 14 rokov. V spolupráci s troma ďalšími partnerskými školami zo  Severného Macedónska, Portugalska a Španielska sme sa stretli v historickej Valencii.  Počas jedného týždňa sme sa spoločne zúčastnili na tvorivých aktivitách k téme záchrany života a zdravého životného štýlu, spoznávali kultúru i tradičné španielske jedlá, no najmä prostredníctvom anglického jazyka budovali priateľstvá a porovnávali pedagogické skúsenosti.

Študenti kvarty spoznali španielske zvyky priamo v hosťovských rodinách, ktoré im takisto pripravili bohatý individuálny program. Hosťujúca škola Colegio Nuestra Senora Del Socorro a jej projektoví koordinátori Raul a José pripravili pre nás vskutku skvelý program. V prvých dňoch spolupracovali žiaci partnerských škôl na osvojení si niekoľkých manévrov pri podávaní prvej pomoci. Počas ďalších dní mobility sme absolvovali prehliadku pamätihodností  historického centra Valencie sprevádzanú fotografickou súťažou pre žiakov a vychutnali si návštevu oceanária s úžasnými expozíciami podmorského života. Posledný deň nášho pobytu obohatil výlet do prímorského mesta Peniscola a prehliadka tamojšieho hradu, kde sa natáčali časti seriálu Hra o tróny. Okrem pamiatok nás však fascinoval aj výhľad na španielske pobrežie a more.

Sedem dní vo Valencii  v spoločnosti  srdečných a priateľských ľudí i kolegov nás určite nabilo zážitkami a energiou do ďalších študijných a pracovných dní. Je to zároveň inšpirácia k participácii na ďalších projektoch tohto druhu. 

Najbližšia mobilita v projekte FAHL čaká našich žiakov a učiteľov v novembri, navštívia Portugalsko.

Mgr. Bohdana Renáčová

Mgr. Alžbeta Tabačková

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW