Gymnázium Ivana Kupca má ZLATO

Publikované: 06.07.2022 | Naposledy aktualizované 06.07.2022

Dňa 27.06.2022 si dve naše študentky Hanka Zaťková (v súčasnosti študentka STU) a Dominika Vopátová (5.B) prevzali na špeciálnej ceremónii naše historicky prvé zlaté ocenenie, ktoré sa udeľuje iba tým najvytrvalejším a najhúževnatejším absolventom prestížnej zlatej úrovne Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu.

Slávnostného oceňovania v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave sa zúčastnili aj veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, pán Nigel Baker, riaditeľ Národnej kancelárie DofE Miloš Ondrášik a množstvo osobností spoločenského a kultúrneho života ako napríklad skupina HEX, spisovateľka Veronika Homolová Tóthová, standupistka Lujza Schrameková, cestovateľ Peter Hliničan z Travelistan a mnohí ďalší. Všetci prítomní, aj s generálnym tajomníkom DofE, John May-om, ktorý sa oceňovaným prihovoril online, vyzdvihli náročnosť výziev a prekážok, ktoré účastníci museli prekonať, aby po takmer dvoch rokoch pravidelnej týždennej práce dokázali splniť svoje ciele. Veď ako spomenul: "Z vyše 1 milióna účastníkov programu, ktorí sa každoročne do programu zapájajú v 140 krajinách na celom svete, iba menej ako tri percentá dokončia zlatú úroveň". 

Gratulujeme a ďakujeme našim študentkám za dlhoročnú prácu pre naše miestne centrum DofE.
Mgr. Ivana Fáziková

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram