Klub 89 – 2. svetová vojna

Publikované: 18.03.2021 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

11. novembra 2020 žiaci našej školy – Obchodná akadémia Veľký Meder - boli pozvaní na online vyhodnotenie celoslovenskej súťaže, ktorú organizoval Klub 89 na tému 2. svetová vojna. Do súťaže sa mohli zapojiť žiaci v rôznych umeleckých i literárnych kategóriách s prácami, ktoré mali prepojenie na udalosti 2. svetovej vojny.

Cieľom súťaže bolo, aby sa mladá generácia oboznámila s históriou našich národov, s dianím, ktoré značne ovplyvnilo históriu.

Súťaž a výzva sa stretla s veľkým záujmom mladej generácie zo všetkých kútov Slovenska. Zapojili sa vekové kategórie od mladších žiakov až po stredoškolákov. Bez rozdielu všetci však so svojimi prácami prezentovali to, že chápu dôležitosť pripomínania historických faktov a osudov z hľadiska budúcnosti mladej generácie. Študenti našej školy Hana Hubová, Vivien Mátisová, František Vrábeľ, Jozef Vidovenec si predsavzali, že aj v budúcnosti sa do súťaže zapoja a aj týmto spôsobom sa budú snažiť o to, aby sa na niektoré smutné skutočnosti nikdy nezabudlo. Fanny a Tünde Sármányová, žiačky III. ročníka, získali 2. cenu v kategórii stredné školy. Súťažiacim gratulujeme.

Udelenie cien môžete sledovať kliknutím na link:
https://youtu.be/6TM-lDJhgFM

 

autor textu:

Mgr. Ildikó Csémiová – učiteľka školy

 

 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW