Mikulášske prekvapenie

Publikované: 06.12.2023 | Naposledy aktualizované 06.12.2023

Dňa 05.12.2023 aj do nášho zariadenia zavítal Mikuláš, na ktorého netrpezlivo čakali klienti ale aj zamestnanci v CSS Jahodná.

Stretnutie nebolo však iba o rozdávaní mikulášskych balíkov. Práve naopak;                 s rozprávaním legiend sme chceli poukázať na to, že Mikuláš bol v podstate svätý muž, ktorý videl a napĺňal potreby, ktoré mal priamo pred očami. Bol veľkorysým človekom, ktorý robil niekedy veľmi obyčajné, jednoduché veci. Také, ktoré môžeme robiť aj my. Mikuláš nás učí, že Vianoce a vlastne celý náš život nie je o hľadaní dokonalého darčeka. Vianoce sú                 o sebadarovaní – darovaní svojej pozornosti, svojho času, svojej prítomností ľuďom, ktorých máme vo svojom živote. Keď takto budeme napodobňovať svätého Mikuláša, tak štedrosť a súcit, ktoré prejavujeme druhým, prirodzene budú inšpirovať ostatných k tomu, aby robili to isté. Je to nákazlivé – je to ako iskra, ktorá zapaľuje srdcia, jedno po druhom.

Zhodli sme sa na tom, že táto iskra je presne to, čo všetci potrebujeme a nielen              vo sviatočných dňoch, ale aj  v každodennom živote.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW