Po maturite na štátnice

Publikované: 22.06.2021 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

Rekordných 15 z 28 čerstvých absolventov anglickej bilingválnej sekcie sa počas posledného ročníka svojho štúdia okrem prípravy na maturitu a prijímacie pohovory na vysoké školy rozhodlo zložiť štátnicovú skúšku.

Ako vnímali štátnice a prípravu na ne naši žiaci?

Že sa to nedá? U nás už pomaly štandard...
Hoci sa tento rok maturita konala administratívne, naši žiaci sa nezľakli ani väčšej výzvy a prihlásili na štátnu skúšku z anglického jazyka.
Po úspešnom písomnom kole sa v prvý letný deň na pôde gymnázia konala ústna časť, ktorá sa skladala z práce s textom, konverzačnej témy, znalosti reálií a diskusie o vlastnom čítaní literárnych diel v origináli.​​

Rekordných 15 z 28 čerstvých absolventov anglickej bilingválnej sekcie sa počas posledného ročníka svojho štúdia okrem prípravy na maturitu a prijímacie pohovory na vysoké školy rozhodlo zložiť štátnicovú skúšku.

Ako vnímali štátnice a prípravu na ne naši žiaci?

Anetka: „Hoci tento rok sa opäť maturovalo administratívne a zdanlivo jednoducho, obdobnú formu ústnej skúšky som vďaka štátniciam absolvovala. Doteraz som nemala možnosť si takúto odpoveď vyskúšať, a teda bolo to náročnejšie, ako som si ešte pri vstupe do miestnosti myslela. Ale hlavne som za túto skúsenosť a jej úspešné zvládnutie vďačná!"

Peťa: „Odkedy sme sa dozvedeli, že sme spravili písomnú časť, tak sme sa pilne pripravovali na ústnu časť štátnej skúšky. Všetci sme stresovali, pretože sme netušili, aké to bude, keďže nás maturita obišla (správnym smerom). Musím však podotknúť, že nám bolo poskytnutých dostatok informácií zo strany učiteľov. Na toto sme boli pripravovaní počas celého štúdia na gymnáziu. Hoci niektoré témy z reálií boli skutočne otrasné a najradšej by sme sa im na kilometre vyhli, nanešťastie, niektorých z nás dnes dostihli. Takmer všetci sme úspešne zvládli štátnu skúšku z anglického jazyka a poberáme sa ďalej do života."

Natália: Na štátnice som sa poctivo pripravovala asi 2 týždne vopred. Skutočnosť, že som si každú otázku spracovala sama a stihla si ju aspoň raz prečítať mi ušetrila dosť nervov. Najviac som sa pripravovala deň vopred - prešla som si opäť všetko a ručne si to spoznámkovala na papier. Vytiahla som si číslo 14. Najľahšia časť bola konverzácia. Bola som úplne uvoľnená, rozhovor bol naozaj príjemný a myslím, že som ukázala, že angličtina mi naozaj ide. Väčší problém bola otázka z reálií. Mala som rozprávať o Londýne. Toto mesto som kedysi navštívila, takže základné údaje som mala v malíčku. Keď sa ma však skúšajúca začala pýtať na históriu, padla kosa na kameň. O prečítanej knihe som povedala krátky dej, svoj názor a 25 minút hororu bolo za mnou. Som vďačná za túto skúsenosť. Keďže ma minuli maturity, vďaka štátnici mám aspoň ako-takú predstavu o tom, ako vyzerajú skúšky."

Za intenzívnu prípravu ďakujeme našej vyučujúcej Mgr. Zuzane Motyčkovej, študentom srdečne blahoželáme k zvládnutým skúškam a prajeme im veľa úspechov na ďalšej ceste životom!

Tím učiteľov J. B. Magina
IMAGINATION

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram