Prednáška o HPV

Publikované: 11.04.2023 | Naposledy aktualizované 11.04.2023

Dňa 4.4.2023 sa konala na našej škole prednáška o HPV  - Human Papillomavirus.

To, že očkovanie proti HPV vírusu je možná ochrana pred nepríjemným ochorením nás prišli v rámci očkovacej kampane oboznámiť študentky so svojou učiteľkou zo Strednej zdravotníckej školy v Trnave.

Ľudský papilomavírus – HPV je infekčný vírus, ktorý sa šíri pohlavným stykom a je taký bežný, že sa s ním za život stretne skoro každý. Existuje viac ako 150 typov tohto vírusu. Niektoré sú neškodné, iné spôsobujú rakovinu alebo iné ochorenia.

Využitím pútavej prezentácie informovali študentky našich prvákoch o následkoch, spôsoboch šírenia vírusu a formách prevencie nákazy HPV. 

Nákaze HPV sa dá včas predísť.

U dospelých sú účinnou prevenciou preventívne prehliadky u gynekológa, resp. urológa a očkovanie. U detí je účinnou prevenciou očkovanie. 

Naši žiaci aj vďaka prednáške zistili, že nielen dievčatá ale i chlapci sú rovnako ohrozenou skupinou, preto je vakcinácia vhodnou voľbou pre obe pohlavia.  Na HPV neexistuje liek ale prevenciou môže byť vakcína. Keďže vírus často nevykazuje žiadne symptómy, väčšina ľudí ani nevie, že ho má...

Viac sa dočítate na stránke - HPV - KLIK

Ďakujeme ešte raz za zaujímavú a náučnú prednášku!!!

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram