Pripomíname si Svetový deň prvej pomoci

Publikované: 18.09.2023 | Naposledy aktualizované 18.09.2023

12.9.2023 sme si v Centre sociálnych služieb Jahodná usporiadali besedu, ktorej hlavným cieľom bolo oboznámiť účastníkov o dôležitosti poskytnutia prvej pomoci ľuďom, ktorí sa ocitli v situácii, keď je ohrozené ich zdravie a život. Beseda bola organizovaná pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci, ktorý sme si tento rok pripomenuli 9. septembra.

V rámci besedy sme sa venovali rôznym modelovým situáciám, s ktorými sa môžeme stretnúť v bežnom živote, rozoberali sme postupnosť krokov, potrebných pre zvládnutie situácie. Pre lepšie pochopenie bol pripravený obrázkový materiál i praktické ukážky postupov, pri ktorých mohli asistovať, príp. si úlohu sami vyskúšať. Obzvlášť veľkú pozornosť sme venovali telefónnym číslam, na ktorých si môžu privolať pomoc záchranných zložiek v prípade potreby. Nechýbala ani ukážka toho, ako by mal takýto telefonát vyzerať a čo všetko by mali poskytnuté informácie obsahovať.

Keďže obyvatelia zariadenia sa počas svojho života stretli už s rôznymi situáciami vyžadujúcimi si poskytnutie prvej pomoci, beseda ich zaujala a aktívne sa do nej zapájali.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW