Príprava ovocných čajov na zimné obdobie v CSS Jahodná

Publikované: 18.08.2021 | Naposledy aktualizované 30.05.2022

Obdobie zavárania rôznych druhov ovocia a zeleniny, dopestovaných v záhradkách, sa práve v tomto čase dostáva na svoj vrchol, a tak sme sa rozhodli, že si aj my niečo z tohtoročnej úrody uložíme na zimné obdobie. Naším cieľom bolo oboznámiť záujemcov aj s takouto možnosťou skladovania dopestovanej úrody. Zároveň nám však táto aktivita umožnila pripraviť si chutný čaj, ktorý budeme môcť využiť počas chladných zimných dní.

Aktivita bola rozdelená do niekoľkých dní, nakoľko si vyžadovala dlhšiu prípravu. Na jej realizácii sa zúčastnili okrem členov krúžku Varenia a pečenia, ktorí majú už s prácou skúsenosti z minulosti, aj ostatní záujemcovia. Na prípravu sme použili nielen ovocie z našej záhradky, ale pre pestrosť rôznych druhov nám svojimi prebytkami prispeli aj zamestnanci zariadenia. Účastníci si mohli vyskúšať ako jednotlivé druhy ovocia očistiť a pripraviť, ako ich tepelne spracovať a následne uskladniť do pohárov. Keďže záujem o prácu bol veľký, rozhodli sme sa, že si ju rozšírime aj o pečenie rôznych druhov ovocných koláčov.

A hoci sa práce v kuchynke nemohol zúčastniť každý, nakoľko nás obmedzovali priestory a bezpečnosť práce, na záver sme si zorganizovali ochutnávku pripravených výrobkov, spojenú s besedou, ktorá sa tešila veľkému záujmu zo strany obyvateľov zariadenia.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW