Stretnutie v Štrasburgu

Publikované: 25.10.2022 | Naposledy aktualizované 25.10.2022

Na návštevu Európskeho parlamentu sme z pandemických dôvodov čakali vyše dvoch rokov, ale nakoniec sme ho predsa len navštívili. Tejto zaujímavej exkurzie sa 16.10. - 19.10.2022 zúčastnilo množstvo študentov nášho gymnázia. Bola to ich odmena za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Po odchode v nočných hodinách a štrnásťhodinovej ceste autobusom sa nám naskytol pohľad na modernú metropolu, ktorou bezpochyby Štrasburg je.  Hneď v deň nášho príchodu sme absolvovali prehliadku historického centra mesta, v ktorom sme mohli vidieť kombináciu nemeckej a francúzskej architektúry a kultúry. V samotnom srdci mesta sme mali príležitosť prezrieť si katedrálu Notre Dame de Strasbourg.

Na druhý deň sme na malej loďke oboplávali centrum mesta a oboznámili sme sa s jeho históriou. Už počas plavby sme zahliadli aj hlavný cieľ našej cesty - budovu Európskeho parlamentu, ktorú sme navštívili v popoludňajších hodinách. V parlamente sme si v parlamentáriu prezreli krátky dokumentárny film venovaný histórii Únie a potom sme zasadli na balkón rokovacej sály, kde sme si vypočuli príspevky našich i zahraničných europolitikov k smutným udalostiam, ku ktorým došlo na Slovensku na Zámockej ulici v Bratislave. Nasledovala prednáška a beseda s pánom poslancom Wiezikom, ktorý si získal sympatie celej našej skupiny  a ktorému spoločne ďakujeme za pozvanie na sponzorovanú návštevu Európskeho parlamentu.

Jakub Voltmann, 4.B

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram