Študent Gymnázia Vojtecha Mihálika sa stal víťazom celoštátneho kola olympiády v anglickom jazyku

Publikované: 21.04.2022 | Naposledy aktualizované 30.05.2022
Dňa 24.marca 2022 náš maturant, študent oktávy Adam Kabrhel, obsadil nádherné 1. miesto v celoštátnom kole olympiády v anglickom jazyku. Počas ôsmich rokov na našom gymnáziu sa Adamovo meno pravidelne objavovalo v zozname súťažiacich a úspešných riešiteľov olympiády, dosahoval v nej výborné výsledky na úrovni okresných i krajských kôl. Jeho prvenstvo v celoštátnom kole tejto jazykovej súťaže je tak pomyselnou bodkou za rokmi štúdia, osobného úsilia a cieľavedomej práce.

Z vlastnej skúsenosti a spoločných hodín angličtiny viem, že jeho testové zručnosti v oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením boli vždy na mimoriadnej úrovni, čo aj preukázal v celoštátnom kole, kde bodovo predbehol a ďaleko prevýšil žiakov z ostatných stredných škôl. Adam však nezaostáva ani v rozprávaní, jeho verbálny prejav a jazykové zručnosti sú na vysokej úrovni a pohotovo sa vie po anglicky vyjadriť na akúkoľvek tému, a to v tvrdej celoštátnej konkurencii najlepších angličtinárov na Slovensku.

No nesmiem zabudnúť vyzdvihnúť i jeho prívetivú skromnú povahu, cieľavedomosť a ochotnú pomoc v rámci iných školských aktivít, akou bola napríklad každoročná príprava grafického dizajnu plagátov na rôzne aktivity nášho gymnázia. Som veľmi hrdá a vďačná, že nám Adam priniesol víťazstvo a verím, že sa mu minimálne tak dobre bude dariť i na vysokej škole.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a blahoželáme k tomuto výraznému úspechu!

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram